Wulkan Teide

Wulkan Teide jest jak wieża Eiffla w Paryżu czy piramidy w Egipcie.

Będąc na Teneryfie koniecznie trzeba go odwiedzić lub być u jego stóp zwiedzając Park Narodowy Cañadas del Teide.

W 2014r Park Narodowy Cañadas del Teide, leżący w samym sercu Teneryfy. Został uznany za jeden z najatrakcyjniejszych parków Narodowych na Świecie obok Gran Canion w USA czy w Afryce Serengeti.

Jest unikalnym reprezentantem Europy na skalę światową.

Dlatego też jest to najczęściej odwiedzany Park Narodowy w Hiszpanii. Co roku prawie 3 miliony osób przyjeżdża aby podziwiać najwyższy szczyt Hiszpanii. Mający 3718 m wysokości a widoki i krajobrazy jakie czekają na Turystów są geologicznie spektakularne.

Wśród czterech parków narodowych archipelagu Wysp Kanaryjskich, Park Narodowy Teide, jest najstarszym i największym. Zajmuje łączną powierzchnię 18.900 hektarów z czego 7.515 hektarów jest chronionych. W 1954 r na mocy dekretu został oficjalnie uznany jako Park Narodowy.

W 2007 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zadecydowały o tym walory przyrodnicze oraz to, że jest miejscem gdzie występują jeszcze endemiczne okazy fauny i flory wysp Kanaryjskich.

Poza tym, że należy do głównych atrakcji turystycznych, obszar ten ma również ogromne znaczenie dla ludności wyspy. Ze względu na dostarczanie wody słodkiej z roztopów śniegu utrzymującego się przez ok. 2 tygodnie w ciągu roku. Pogoda w Parku Narodowym Canadas del Teide od listopada do marca potrafi być iście zimowa i zaskakuje kontrastem termicznym w porównaniu z bardzo ciepłym południem wyspy Teneryfy.

Dodatkowo różne kolory ziemi wulkanicznej wykorzystywane są do usypywania tradycyjnych dywanów przed urzędem miasta La Orotava z okazji największych świąt odbywających się na wyspie.

Możesz również zwiedzić Park Narodowy samodzielnie wynajmując u nas samochód i wjeżdżając na poziom ok. 2 tysięcy metrów korzystać ze szlaków pieszych na tej wysokości.

Lub dodatkowo do tego zakupić bilety na wjazd kolejką Teleferico na ok 3500 m.n.p.m gdzie można spacerować wyznaczonymi szlakami.

Potrzebujesz apartamentu na teneryfie skontaktuj się z nami bądź odwiedź naszą stroną na portalu Airbnb link tutaj

jeśli potrzebujesz informacji turystycznych odwiedź naszego bloga

 

Back to Top