• Home
  • /
  • Rejsy Jachtem wokół wysp kanaryjskich
Rejsy Jachtem wokół wysp kanaryjskich

Rejsy Jachtem wokół wysp kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie od starożytności znane są jako Wyspy Szczęśliwe.

Ciepły, egzotyczny klimat, bogata flora i fauna oraz piękne widoki składają się na niemal rajskie otoczenie, które zdaje się w pełni uzasadniać tę nazwę. Zwiedzanie ich podczas rejsu jachtem jest wspaniałym sposobem na poznanie tego urokliwego zakątka świata.

Na Archipelag składa się wiele wysp na których można znaleźć różnorakie atrakcje. Kanary to wyspy pochodzenia wulkanicznego, można więc spotkać tu niezwykle charakterystyczny, czarny piasek.

Do najbardziej znanych i interesujących należą jednak dwie wyspy: Lanzarote i Teneryfa.

Na Lanzarote można obejrzeć znane saliny, gdzie przez odparowywanie morskiej wody uzyskuje się sól. Teneryfa natomiast stała się najpopularniejszym ośrodkiem wypoczynkowym. Na wyspie znajdują się piękne klify oraz naturalne baseny powstałe w nieckach utworzonych przez płynąca lawę.

Rejs morski po Kanarach to okazja do kąpieli w ciepłym, lazurowym morzu oraz do opalania się na pięknych piaszczystych plażach. Po przybiciu do portów możemy również zapoznać się z miejscową kuchnią, poznać przyjaznych ludzi oraz obejrzeć pięknę, zabytkowe miasteczka. Do tego Wyspy Kanaryjskie oferują bogactwo dzikiej przyrody. Papugi i małpy to tylko niektóre ze stworzeń, żyjących w tropikalnych lasach pokrywających część wysp. Na miłośników nurkowania czeka piękny podwodny świat, który pozwoli zawieść do domu wiele cudownych wspomnień.

Uczestnictwo w rejsie morskim po Wyspach Kanaryjskich to doskonały sposób na spędzenie urlopu w tym niewielkim skrawku raju. Zamiast przywiązywać się do jednej wyspy, możemy z pokładu jachtu obserwować całe bogactwo, jakie oferują turystom Kanary.

Więcej pod adresem

www.tanierejsy.pl

www.rejsyiszkolenia.pl

Potrzebujesz apartamentu na teneryfie skontaktuj się z nami bądź odwiedź naszą stroną na portalu Airbnb link tutaj

jeśli potrzebujesz informacji turystycznych odwiedź naszego bloga

Back to Top