Nurkowanie

Nurkowanie

Nurkowania to fantastyczny sport który z roku na rok poszerza rzeszę zwolenników. Nie inaczej ma się sytuacja na Teneryfie bowiem fala popularności nie ominęła tego miejsca.

Najciekawsze miejsca nurkowe są na południowo-wschodnim wybrzeżu oraz na zachodnim wybrzeżu Teneryfy. El Medano znajduje się po środku obu regionów nurkowych.

Teneryfa znana jest z naturalnego piękna na lądzie i łagodnego klimat przez cały rok, jest tu także miejsce dla nurkowania.

Pod powierzchnią można spodziewać się imponujących wulkanicznych krajobrazów gdzie bujne rafy koralowe gromadzą mieszkańców morskich głębin. Na stromych ścianach, ukryte w szczelinach i małych jaskiniach, żerują homary i inne skorupiaki. Różne formy zawilców, rozgwiazd i morskich ślimaków zobaczysz tu w najpiękniejszych kolorach Atlantyku. Gościnnie spotkasz tu okazy z głębszych obszarów morskich, takie jak różne gatunki płaszczek i rekinów. Różnorodność Życia Morskiego, średnia temperatura wody około 22 stopni i widoczność pod wodą ponad 40 metrów czyni Teneryfę interesującym miejscem do nurkowania.

Więcej pod adresem

www.diveria.net

www.wetmonster.com

Potrzebujesz apartamentu na teneryfie skontaktuj się z nami bądź odwiedź naszą stroną na portalu Airbnb link tutaj

jeśli potrzebujesz informacji turystycznych odwiedź naszego bloga

Back to Top