Loro Park

Loro Park

To jedna z tych „must see” atrakcji Teneryfy bez której ciężko się obejść. TripAdvisor wybrał te zoo jako najlepsze w Europie i numer dwa na świecie. Jest miejscem dla każdego, bez względu na wiek. Również i dla tych, co są przeciwni parkom zoologicznym, ponieważ Loro Parque to także fundacja i dbanie o zagrożone gatunki zwierząt, a park jest niesamowicie zadbany i stanowi bardzo podobne do naturalnego środowisko dla zwierząt. Do tego stopnia, że orki zdecydowały się na rozmnożenie 🙂 a mieszkają w jednym z największych basenów dla orek w Europie.

 Natomiast kompleks basenów dla delfinów jest największy a tunel dla rekinów jest najdłuższy w Europie. Bardzo realne środowisko mają również pingwiny, dla których produkowany jest na miejscu śnieg i utrzymywana odpowiednia temperatura.

To co jeszcze zachwyca to 4 tysiące papug, reprezentujących 350 gatunków, część w ogromnej „klatce” czyli papugarium, gdzie spacerując pomiędzy drzewami można im zajrzeć do karmników aby dowiedzieć się co jedzą. Wszystko jest zadbane i bardzo dobrze utrzymane, a bujna roślinność, w tym ok. 2.000 palm z całego świata, dodaje cienia. Dla naszej wygody również są przygotowane miejsca gdzie można odpocząć, skorzystać z kilku restauracji, toalet. Nawet można wypożyczyć spacerówkę dla dziecka.

 Taką mapkę ze ścieżkami i planem parku można otrzymać na miejscu, aby bardzo łatwo zorientować się i zaplanować zwiedzanie. Link do mapy Loro Parque. Ponieważ zwierzaki mają swoje przedstawienia o wyznaczonej porze, najlepiej właśnie od tych atrakcji rozpocząć zwiedzanie. Poniżej znajdziecie aktualny rozkład show. Najważniejsze to pokazy orek, delfinów i lwów morskich.

Więcej pod adresem

www.loroparque.com

Back to Top