• Home
  • /
  • Klify Los Gigantes

Klify Los Gigantes

Klify Los Gigantes – to tutaj, na zachodnim krańcu Teneryfy, fale oceanu uderzają w najwyższą część wybrzeża. Ogromne niczym pierwotne posągi klify Los Gigantes wydobywają się z nadbrzeża oceanu.

Są jedne z największych w Europie zarówno pod względem wysokości jak i długości. Najładniejszy widok na nie rozciąga się od strony oceanu. Tam odkrywamy nie tylko ich wielkość ale również różnorodność kolorów skał jak i wydrążone przez wieki jaskinie.

Naszym zdaniem najlepiej jest odwiedziny tego zakątka połączyć z wodnymi atrakcjami. Możliwe są rejsy katamaranem (może to być rejs zwykły lub połączony z tapas – hiszpańskimi przekąskami) lub z rejsy statkiem pirackim Flipper Uno.

Ogromne szanse są na zapolowanie z aparatem w ręku na wieloryby i delfiny. Żyją bowiem w grupach w tej części oceanu dość liczebnie i przy okazji takiego rejsu mamy 95% szans na zauważenie ich.

Niesamowite widoki również zapewni safari skuterami wodnymi Jet Bike, wypływającymi z portu Los Gigantes lub Puerto Colón. Powrót z trekkingu przez wąwóz Masca również realizowany jest wzdłuż klifów. Ale to nie jest jedyny sposób na podziwianie uroków klifów Los Gigantes, ponieważ w miejscowości Los Gigantes znajduje się punkt widokowy.  Można do niego dojechać autobusem miejskim lub wynajętym samochodem.

Klify Los Gigantes to jedne z najwyższych klifów Europy.

Potrzebujesz apartamentu na teneryfie skontaktuj się z nami bądź odwiedź naszą stroną na portalu Airbnb link tutaj

jeśli potrzebujesz informacji turystycznych odwiedź naszego bloga

Back to Top